Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cum tratez factura din punct de vedere al tva si cum ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cum tratez factura din punct de vedere al tva si cum declar?

buna ziua
sunt contabila la o firma romaneasca platitoare de tva
in luna februarie, firma romaneasca a primit o factura reprezentand reparatii la un pistol de vopsit, de la o firma din Marea Britanie, deci servicii din afara UE
firma din Marea Britanie este platitoare de tva, dar pe factura nu a trecut tva, ci doar valoarea serviciilor

Cum tratez factura din punct de vedere al tva si cum declar?

multumesc
george-neagu, moderator