avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţia la modă CBD in alimente/suplimente
Discuție deschisă în Discuţia la modă

CBD in alimente/suplimente

Buna ziua,
As avea o curiozitate, si aici a fost cel mai la indemana loc in care sa intreb.
In privinta CBD-ul lui, compusul din cannabis fara efecte psihoactive, si beneficiile careia au fost de curand acceptate de OMS.
Este de altfel si o industrie in plina crestere la noi in tara dar si afara.
In unele state din SUA, FDA interzice combinarea acestei substante cu alte alimente. Pentru comercializare ma refer.
Intrebarea mea este, in Romania, exista vreo restrictie legata de combinarea CBD-ului in alimente sau suplimente alimentare? Avand in vedere ca din cate stiu, este o substanta complet decriminalizata de ceva timp in Romania.

Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Statut planta mimosa hostilis petronela87 petronela87 Buna ziua! Ma numesc petronela si am nevoie sa comand pe internet 100g radacina pulbere de Mimosa Hostilis, pentru intrebuintarea in cosmetica personala, ca ... (vezi toată discuția)
Codex alimentarius ...initiativa buna intelesa oare ca multe altele gresit doar in romania? AVOCAT  NARTEA STEFAN  RECHTSANWALT  LAWYER AVOCAT NARTEA STEFAN RECHTSANWALT LAWYER Codex Alimentarius. Comisia Codex Alimentarius a fost creată în 1963 de Organizaţia pentru Alimentaţie şi Agricultură (OAA) şi Organizaţia Mondială a ... (vezi toată discuția)
Legiferarea "umanitatii"... ContSters70318 ContSters70318 ...(e utopie...?)...si..de ce trebuie s-o suporte copii de exemplu,...?!? DA, PT UNII AR TREBUI LEGIFERATE SI LEGILE NESCRISE...(existente de-altfel...)....sau ... (vezi toată discuția)