Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Ce modificari se pot face in Revisal in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Ce modificari se pot face in Revisal in termen de ...

Buna ziua,
Ce modificari se pot face in Revisal in termen de 20 zile lucratoare de la data intrarii in vigoare?de exemplu, in cazul in care doresc acum sa fac o modifcare de salariu cu 01.03.2021? se poate opera?
salariul, functia?
Numai modificarile la salariu se pot transmite in 20 de zile lucratoare .

modificare salariu cu 01.03.2021 .....ultima zi de transmitere 29.03.2021
Multumesc,sa inteleg ca modificarea de functii sau alte aspecte, cum ar fi norma de lucru , nu se pot face cu 20 zile lucratoare?
Orice modificare a funcției/ocupației sau a duratei timpului de muncă și repartizarea acestuia, se transmite în registru cel târziu în ziua anterioară producerii modificării.
multumesc,
imi puteti trimite va rog ultimul update privind HG - registrul general de evidenta al salariatilor

multumesc
HG nr. 905 din 14 decembrie 2017 privind registrul general de evidenţă a salariaţilor
[ link extern ]