Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare contract înregistrat în revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare contract înregistrat în revisal

Modificare contract înregistrat în revisal.
In 2018 am semnat un contract cu data de 08.01.2018 și trebuia cu data de 01.01.2018. Aveți cumva idee dacă in 2021 se mai poate schimba data cumva? Exista vreo lege care spune ca se poate?

Mulțumesc
HG 905/2017
art.4
.....
(6) Orice corecție a erorilor survenite în completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunoștință de acestea.

In aplicatia REVISAL
a) prin modificare se poate schimba numarul c.i.m. si data de incepere a activitatii . Nu se poate schimba data incheiere c.i.m.

b) prin corectie se poate schimba numarul c.i.m. si data de incepere a activitatii . Se poate schimba si data incheiere c.i.m.
Multumesc
Mi-au comunicat verbal ca au facut schimbarea pt data de 01.01.2018 in aplicatia revisal. au zis ca este suficient.
Aveti idee daca mai este necesar un act aditional la contract?
parca mi-as dori totusi o hartie care sa ateste schimbarea
Sa va elibereze un extras REVISAL datat și certificat pentru conformitate.
Cornel Vasile, Consilier juridic