avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare contract înregistrat în revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare contract înregistrat în revisal

Modificare contract înregistrat în revisal.
In 2018 am semnat un contract cu data de 08.01.2018 și trebuia cu data de 01.01.2018. Aveți cumva idee dacă in 2021 se mai poate schimba data cumva? Exista vreo lege care spune ca se poate?

Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:23, 24 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
HG 905/2017
art.4
.....
(6) Orice corecție a erorilor survenite în completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunoștință de acestea.

In aplicatia REVISAL
a) prin modificare se poate schimba numarul c.i.m. si data de incepere a activitatii . Nu se poate schimba data incheiere c.i.m.

b) prin corectie se poate schimba numarul c.i.m. si data de incepere a activitatii . Se poate schimba si data incheiere c.i.m.
Multumesc
Mi-au comunicat verbal ca au facut schimbarea pt data de 01.01.2018 in aplicatia revisal. au zis ca este suficient.
Aveti idee daca mai este necesar un act aditional la contract?
parca mi-as dori totusi o hartie care sa ateste schimbarea
Sa va elibereze un extras REVISAL datat și certificat pentru conformitate.
Ultima modificare: Miercuri, 24 Martie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal ASL ASL Va rog mult sa ma ajutati cu urmatoarea intrebare: Se mai poate inregistra in revisal o modificare salariala dupa incetarea contractului individual de munca? ... (vezi toată discuția)
Majorare salar la 1900 lei de la 01.01.2018 ionela11 ionela11 Buna ziua, Actele aditionale cu majorarea salariului minim de la 1450 lei la 1900 lei trebuie trimise in revisal pana la 01.01.2018?....sau pot si dupa ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, in ianuarie 2018 am semnat un contract de muncă ... adi.h adi.h Bună ziua, In ianuarie 2018 am semnat un contract de muncă pe durata nedeterminata (la un spital de stat) pentru un post de medic rezident, urmând ca ... (vezi toată discuția)