Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Termenul de amnistie fiscală privind legea 69/2016?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Termenul de amnistie fiscală privind legea 69/2016?

Pana cand este termenul de amnistie fiscală privind legea 69/2016 pentru firme si pers fizice?
george-neagu, moderator
OUG nr. 226/2020 prelungește termenul până la care contribuabilii care aveau obligații fiscale restante la data de 31 martie 2020 pot beneficia de măsura anulării dobânzilor și a penalităților de întârziere / nedeclarare aferente acestor obligații fiscale principale.