Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua Calatoria cetatenilor cubanezi cu rezidenta ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua Calatoria cetatenilor cubanezi cu rezidenta in Romania ...

Buna ziua
Calatoria cetatenilor cubanezi cu rezidenta in Romania este interzisa in Europa pe perioada pandemiei covid 19 ?
PERSONALUL WIZZAIR refuzand inbarcarea sotiei pe zborul cluj Roma pe motiv CA permisul ei de sedere temporar nu permite intrarea in tarile UE si Romania nu face parte din tarile UE PE PERIOADA PANDEMIEI desi palitia de FRONTIERA a REPUBLICI Italia mia confirmat Ca' ea fiind membru de familie a unui cetatean din UE cu rezidenta in Italia (eu avand rezidenta in Italia ) POATE Intra sigur pe TERITORIUL italian
Ca si raspuns din partea membrului Wizzair mia zis da poate Intra Dar NU CU AVIONUL
Danielpetru, utilizator