Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, La schimbarea functiei unui angajat, din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, La schimbarea functiei unui angajat, din functie de ...

Buna ziua,
La schimbarea functiei unui angajat, din functie de executie in functie de conducere, este obligatoriu sa fie trecut in actul aditional si noul preaviz? Sau modificarea functiei aduce dupa sine si noul preaviz?
Multumesc.
Nu este obligatorie menționarea unei nou perioade de preaviz.

Codul muncii prevede durata maxima a preavizului ... prin urmare se poate și o perioadă mai mica.
Cornel Vasile, Consilier juridic