Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce drepturi are concubinul meu în cazul unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce drepturi are concubinul meu în cazul unei despărțiri ( ...

Ce drepturi are concubinul meu în cazul unei despărțiri ( sau copiii lui , în caz de deces) asupra unui imobil cumpărat de mine prin credit( el necontribuind cu nici un ban la avans sau rate , acestea fiind plătite de mine în totalitate în timpul conviețuirii cu el ) ?
Niciun drept.
0 drepturi...
Din alte discuții pe forum , am înțeles că ar putea avea drept de creanță pentru ca locuim împreună ?
Nu știu. ... întreb pentru ca vreau sa fiu sigură
Nu pt ca locuiti impreuna ar avea un drept de creanta, ci daca ar contribui la plata ratelor si pooate dovedi asta.