avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce drepturi are concubinul meu în cazul unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce drepturi are concubinul meu în cazul unei despărțiri ( ...

Ce drepturi are concubinul meu în cazul unei despărțiri ( sau copiii lui , în caz de deces) asupra unui imobil cumpărat de mine prin credit( el necontribuind cu nici un ban la avans sau rate , acestea fiind plătite de mine în totalitate în timpul conviețuirii cu el ) ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:49, 5 Aprilie 2021
Niciun drept.
0 drepturi...
Din alte discuții pe forum , am înțeles că ar putea avea drept de creanță pentru ca locuim împreună ?
Nu știu. ... întreb pentru ca vreau sa fiu sigură
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu pt ca locuiti impreuna ar avea un drept de creanta, ci daca ar contribui la plata ratelor si pooate dovedi asta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul in casatorie dupa un deces ciucea ciucea buna ziua,traiesc in concubinaj de 9 ani,concubinul a cumparat impreuna cu parintii imobilul in care locuim respectiv un apartament cu doua camere,el a ... (vezi toată discuția)
Despre relatia de concubinaj virginia25 virginia25 Buna ziua! As dori sa stiu daca o relatie de concubinaj este recunoscuta legala,protejata in vreun fel si daca la decesul unuia dintre parteneri cel ramas in ... (vezi toată discuția)
Partaj parinti necasatoriti catalin_ovidiu catalin_ovidiu As dori sa stiu care sunt drepturile si obligatile parintilor in cazul unei despartiri a doi concubini care au un copil. Am locuit impreuna in strainatate o ... (vezi toată discuția)