avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Punerea in executare a Hotararii judecatoresti. Buna ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Punerea in executare a Hotararii judecatoresti. Buna dimineata! ...

Punerea in executare a Hotararii judecatoresti.
Buna dimineata!
In cazul in care pagubitul a castigat procesul de acordare a masurilor compensatorii potrivit Legii 10/2001, atat la Tribunalul Bucuresti cat si la Curtea de Apel, punerea in aplicare a hotararii judecatoresti de catre CNCI /ANRP presupune o solicitare din partea persoanelor pagubite sau aceasta vine de la sine? Daca da, in ce termen de la data emiterii hotararii instantei? Multumesc. O zi frumoasa!

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in baza legii 165/2013 am dat in judecata cnci (anrp) ... diana cernea diana cernea Buna ziua, In baza Legii 165/2013 am dat in judecata CNCI (ANRP) si am solicitat instantei sa stabileasca valoarea de despagubire a imobilului demolat care a ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! În legătură cu un dosar în baza legii 10 cu retrocedarea. ... Sofden Sofden Bună ziua! În legătură cu un dosar în baza Legii 10 cu retrocedarea. Am luat legătura cu un avocat sa ma reprezinte. De vreo 3 luni de zile ma tot ... (vezi toată discuția)