Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inchiriere imobil.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inchiriere imobil.

Buna ziua,
Prin intermediul unui contract de comodat intetionez sa cedez gratuit un imobil proprietate comuna cu sotia ,unei firme a carui asociat unic sunt. eu. Aceasta firma va renova si dota(mobila) imobilul in vederea inchirierii ( de catre aceasta) unei pers. juridice/fizice, urmand sa plateasca impozit pe venit de 3% si impozit pe dividende.
Va rog sa-mi comunicati daca este ok din punct de vedere fiscal?
george-neagu, moderator