Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ! Va prezint urmatoarea speta : Ar avea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ! Va prezint urmatoarea speta : Ar avea dreptul ca ...

Buna ziua ! Va prezint urmatoarea speta : Ar avea dreptul ca si mostenitori, fratii unei persoane decedate la o casa pe care defunctul a construit-o impreuna cu sotia sa care este si ea decedata , cu care nu are copiii dar ea are un copil din prima casatorie. Tin sa precizez ca, casa a fost construita in timpul casatoriei lor, pe terenul care-i apartinea sotiei . Multumesc anticipat pt raspuns !
Da, cu exceptia situatiei in care defunctul a lasat testament sotiei sau altei persoane.