Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua, Sunt din Arad, ca scriu în legătură cu ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua, Sunt din Arad, ca scriu în legătură cu o licitație ...

Bună ziua,
Sunt din Arad, ca scriu în legătură cu o licitație publica de executare silita, la care am participat astăzi și care doresc sa o contest din următoarele motive: 1.creditorul a venit împreună la licitație cu o doamna care sa văzut vădit ca sunt prieteni și cunoștințe, comunicarea dintre cei 2 fiind una deschisa ca între prieteni; 2. procesul verbal formulat de domnul executor conține greșeli de ortografie(în acte nu este permis sa se greșeasc) Orele la care sa depus ofertele celor 3 persoane care am licitat sunt greșite ; 3. domnul executor vorbea foarte prietenos cu doamna ce a adjudecat acest imobil. La licitație sa vândut un imobil care este într-o stare degradant, prețul fiind unul exagerat de mare în comparație cu ceea ce merita acest imobil... Eu unul doresc anularea procesului verbal și repetarea licitației. Eu cum pot sa contest o astfel de proces verbal?
Pot atașa pozele cu procesul verbal dacă e nevoie. Mulțumesc frumos pentru ajutor.
Eu unul ca măsură de Siguranță și ca dovada am înregistrat audio desfășurarea licitației..
Mulțumesc frumos pentru ajutor.
gi-jane2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Eu unul doresc anularea procesului verbal și repetarea licitației.

de ce, ca s-a vandut cu mai mult decat v-ati propus dvs sa dati ?
Nici ca dmonul executor nu stie sa scrie, nu e motiv de contestatie.
Ca a trecut gresit ora, nu e motiv de anulare al actului de adjudecare.
Poate doamna a participat la mai multe licitatii , de a ajuns sa discute mai liber cu executorul, dar daca nu o favorizeaza, nu aveti succes nici cu aceasta varianta.
gi-jane2, moderator