avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Bună ziua! Aș vrea să știu dacă un cetățean ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Bună ziua! Aș vrea să știu dacă un cetățean poate filma ...

Bună ziua!
Aș vrea să știu dacă un cetățean poate filma in interiorul primăriei.
Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Rulea , utilizator 07:37, 20 Aprilie 2021
Da, cu acceptul primariei.
Primaria fiind spatiu public si vedem cozi interminabile ,mizerie,nereguli ce se intampla in cadrul primariei trebuie sa cerem acceptul ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce lege reglementeaza filmarea in institutiile publice? Lielena Lielena Ce lege da dreptul unei televiziuni sa intre intr-o institutie publica cu camera deschisa si sa filmeze fara a cere acordul conducatorului institutiei ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! daca am o filmare facuta intr-o primarie si in filmarea ... Rulea Rulea Buna ziua! Daca am o filmare facuta intr-o primarie si in flimarea respectiva sunt recunoscute de catre viceprimarul localitatii anumite nereguli savarsite in ... (vezi toată discuția)
Vandalizare masina, supraveghere video cetateanutilizator cetateanutilizator buna ziua, anumiti vecini probabil crescuti prin pesteri, simt nevoia sa vandalizeze masini din parcare aruncand pe geam diverse substante, mizerie sau ... (vezi toată discuția)