Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract fals de munca!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract fals de munca!

Îmi scuzați deranjul, in urma cu 6 luni am semnat un contract individual de munca, dupa o recitite am descoperit un alt CNP ( eu 296 ....cnp fals 270...) si adresa de pe actul de identitate este usor modificată, lipseste seria,
nr. si data expirării buletinului...si probabil multe alte nereguli pe care nu le pot observa acum....
Ce este de facut?
Puteti sesiza Politia / ITM-ul.
mie nu mi se pare fals cat dvs lucrati acolo si ati semnat un contract de munca, par erori materioale. Datele probabil ca sunt corecte in revisal.
Interesati-va la ITM daca aveti inregistrat contractul sau la anaf.
Trebuia sa cititi c.i.m. la data când l-ati semnat. Ați vorbit cu angajatorul despre aceasta situatie?