Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca n-am primit dreptul de prelungire a dovezii de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca n-am primit dreptul de prelungire a dovezii de circulatie ...

Daca n-am primit dreptul de prelungire a dovezii de circulatie in cazul unui dosar cu vatamare din culpa si fac plangere, pot circula pana primesc un raspuns?
Nu, este vorba de un dosar penal, in cazul contraventiilor se aplica ce stiti dvs.
Multumesc pentru raspuns! Am primit totusi raspuns dar negativ pe motivul ca procurorul nu poate prelungi cu mai mult de 30 de zile (invocand codul rutier) iar ordonanta guvernamentala pe perioada starii de alerta prevede o prelungire de 30+10 zile. Se poate face ceva pentru rezolvarea situatiei?
Ati avut drept de circulatie?
Da. 15 zile de la politie.
In timpul starii de urgenta/alerta?