Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua În 2019 fratele meu a decedat într-un ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua În 2019 fratele meu a decedat într-un accident rutier ...

Buna ziua
În 2019 fratele meu a decedat într-un accident rutier ce-l vinovat a cerut o expertiză care trebuia sa fie gata într-e 1 și 15 aprilie am sunat in data de 16 și ne-au spus că pe azi e gata azi iară am sunat si ne-au spus că pe joi va fi gata dar ea avea termen 1 și 15 aprilie sa fie gata
Ce se poate face?
Bună seara.
Condoleanțe dvs. și întregii familii.
Probabil că dl. expert ce efectuează lucrarea de specialitate are multe expertize în lucru și, fiindcă nu i s-a stabilit un termen limită sub rezerva unei sancțiuni, din partea poliției, nu îi acordă prioritatea cuvenită.
Poate ar fi bine să discutați cu un avocat, care să vă ajute în urgentarea procedurilor.
Întâmplarea face că lucrez în domeniul acesta, așa încât dacă doriți să colaborăm, vă stau la dispoziție.

Cu stimă,
Av. Hulea Ionuț-Marius
„Hulea Ionuț-Marius” - Cabinet de Avocat, Avocat
Ce-i de la I.N.E.C au dat termen ca pe data de 1/15 aprilie va fi gata si asta m-ar interesa ca nu se poate face nimic adică ei dau un termen si nu îl respectă

„Hulea Ionuț-Marius” - Cabinet de Avocat a scris:

Bună seara.
Condoleanțe dvs. și întregii familii.
Probabil că dl. expert ce efectuează lucrarea de specialitate are multe expertize în lucru și, fiindcă nu i s-a stabilit un termen limită sub rezerva unei sancțiuni, din partea poliției, nu îi acordă prioritatea cuvenită.
Poate ar fi bine să discutați cu un avocat, care să vă ajute în urgentarea procedurilor.
Întâmplarea face că lucrez în domeniul acesta, așa încât dacă doriți să colaborăm, vă stau la dispoziție.

Cu stimă,
Av. Hulea Ionuț-Marius

Bună ziua.
Acel termen este unul estimativ, fiind influențat de mai mulți factori, precum plata expertizei (dacă se face de către IPJ, durează mai mult; dacă se face de partea interesată, poate dura mai puțin), nr. de lucrări pe care expertul le are în lucru, etc.
De aceea, v-am recomandat să vă angajați un avocat, fiindcă un avocat știe cum să ceară polițistului să îi pună în vedere expertului să depună lucrarea mai repede la dosar.

Cu stimă,
Av. Hulea Ionuț-Marius
Este de 6/8 luni si au trecut de 8 luni

„Hulea Ionuț-Marius” - Cabinet de Avocat a scris:

Bună ziua.
Acel termen este unul estimativ, fiind influențat de mai mulți factori, precum plata expertizei (dacă se face de către IPJ, durează mai mult; dacă se face de partea interesată, poate dura mai puțin), nr. de lucrări pe care expertul le are în lucru, etc.
De aceea, v-am recomandat să vă angajați un avocat, fiindcă un avocat știe cum să ceară polițistului să îi pună în vedere expertului să depună lucrarea mai repede la dosar.

Cu stimă,
Av. Hulea Ionuț-Marius

Si nu a fost cerută de poliție ce a fost plătită de ce-l vinovat
FlaviusC. a scris:

Este de 6/8 luni si au trecut de 8 luni

„Hulea Ionuț-Marius” - Cabinet de Avocat a scris:

Bună ziua.
Acel termen este unul estimativ, fiind influențat de mai mulți factori, precum plata expertizei (dacă se face de către IPJ, durează mai mult; dacă se face de partea interesată, poate dura mai puțin), nr. de lucrări pe care expertul le are în lucru, etc.
De aceea, v-am recomandat să vă angajați un avocat, fiindcă un avocat știe cum să ceară polițistului să îi pună în vedere expertului să depună lucrarea mai repede la dosar.

Cu stimă,
Av. Hulea Ionuț-Marius