avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Daca nu depun intampinare intr. un proces ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Daca nu depun intampinare intr. un proces de marire ...

Bună ziua!
Daca nu depun intampinare intr. un proces de marire pensie intretinere, mai pot depune ulterior la dosar
dovada veniturilor in vederea stabilirii pensiei de intretinere?
Va mulțumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: mshboss , utilizator 16:52, 6 Iunie 2021
Da, se poate dar ar fi bine sa depuneți întâmpinare.
Mulțumesc frumos pentru răspuns!
Nu cred ca are rost sa depun intampinare, vreau sa depun dovada veniturilor in vederea stabilirii pensiei de intretinere.
Pot sa fac acest lucru înainte ca instanta sa. mi ceara asta?
Mulțumesc frumos.
Puteti depune dar instanta trebuie sa încuviințeze probele.
Se pot face adrese la.ANAF, etc.

În unele procese exista riscul.de a se pierde de cel care nu depune intampinare.
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Aprilie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Va mulțumesc frumos pentru răspuns.
Voiam sa depun dovada veniturilor pentru a termina procesul mai repede, sa nu se strânga prea mult de platit din urma, e vorba de ultimul cupon de pensie.
Mulțumesc.
Achitați pensia stabilita deja dacă știți ca nu sunt șanse sa nu se majoreze sau chiar dacă s-ar majora ca sa nu va facă plângere penala ca nu achitați pensia veche.
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Aprilie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Alte discuții în legătură

Marirea pensiei alimentare Boriss Boriss Am un copil cu fosta prietena ,dupa 2 ani de la stabilirea pensiei alimentare ea a m-a chemat in judecata pentru marirea pensiei copilului.eu nu lucrez de ... (vezi toată discuția)
Continuarea pensiei de intretinere pe motivul continuarii studiilor dupa 18 ani. aline_doux aline_doux Buna ziua. Luna trecuta am primit instiintare de la tatal meu prin intermediul careia cere sistarea pensiei de intretinere intrucat eu am implinit 18 ani. ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara... mikare mikare am un minor in intretinere pentru care am primit pensie conform intelegerii intre parti...acum cateva luni, am cerut marirea respectivei ... (vezi toată discuția)