Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Daca nu depun intampinare intr. un proces ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Daca nu depun intampinare intr. un proces de marire ...

Bună ziua!
Daca nu depun intampinare intr. un proces de marire pensie intretinere, mai pot depune ulterior la dosar
dovada veniturilor in vederea stabilirii pensiei de intretinere?
Va mulțumesc frumos!
Da, se poate dar ar fi bine sa depuneți întâmpinare.
Mulțumesc frumos pentru răspuns!
Nu cred ca are rost sa depun intampinare, vreau sa depun dovada veniturilor in vederea stabilirii pensiei de intretinere.
Pot sa fac acest lucru înainte ca instanta sa. mi ceara asta?
Mulțumesc frumos.
Puteti depune dar instanta trebuie sa încuviințeze probele.
Se pot face adrese la.ANAF, etc.

În unele procese exista riscul.de a se pierde de cel care nu depune intampinare.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Va mulțumesc frumos pentru răspuns.
Voiam sa depun dovada veniturilor pentru a termina procesul mai repede, sa nu se strânga prea mult de platit din urma, e vorba de ultimul cupon de pensie.
Mulțumesc.
Achitați pensia stabilita deja dacă știți ca nu sunt șanse sa nu se majoreze sau chiar dacă s-ar majora ca sa nu va facă plângere penala ca nu achitați pensia veche.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat