Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua.daca la un dosar penal pentru conducerea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua.daca la un dosar penal pentru conducerea unui autovehicul ...

Buna ziua.daca la un dosar penal pentru conducerea unui autovehicul sub influenta alcoolui ai avocat poti scapa cu o pedeapsa mai mica?
Da, șansele sunt mult mai bune și variate cu avocat angajat insa este bine sa va grăbiți cu angajarea avocatului.
Bună ziua.
Reprezentarea dvs., de către un avocat (bun), v-ar aduce beneficii doar prin simplul fapt că ar știi ce să ceară și cum să ceară, ce să depună în circumstanțiere, etc.
Astfel, ar fi recomandabil să aveți un avocat.

Cu stimă,
Av. Hulea Ionuț-Marius
Buna ziua!sotul a fost acum un an de zile prins la volan cu o alcolemie 2.30.asteptam in instanta,este in camera preliminarii.Poate cere certificat de grefa?