avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Firma din Romania doreste sa vanda bere artizanala ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Firma din Romania doreste sa vanda bere artizanala achizitionata din Italia.

O firma platitoare de tva din Romania, doreste sa vanda bere artizanala achizitionata din Italia. Ce demersuri trebuie sa faca pentru autorizare, ce declaratii fiscale trebuie sa depuna ?
Multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 5 Mai 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: filipconta , utilizator 07:40, 6 Mai 2021
Aduceți marfa din Italia și o vindeți. Nu trebuie nicio autorizare specială.
Va multumesc pt raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facturare lemn de foc mariocos mariocos buna ziua, va rog daca este posibil sa-mi dati un raspuns mai detaliat . sunt o intreprindere individuala si am posibilitatea sa fac export de lemn de foc ... (vezi toată discuția)
Ce am oare de facut? marianavatany@yahoo.com marianavatany@yahoo.com Buna ziua.Am primit acum citeva minute in urma ,un nr de 3 facturi (traduse in data de 20.07.2010) pt.marfa second- hand achizitionata din Germania de la o ... (vezi toată discuția)
Vanzare bere in italia rodicaonet rodicaonet Buna ziua. Va rog frumos daca ma puteti ajuta in urmatoarea situatie: O firma romaneasca, inregistrata in scop de TVA si in Reg. Op. Intracomunitari, cu obiect ... (vezi toată discuția)