Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Firma din Romania doreste sa vanda bere artizanala ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Firma din Romania doreste sa vanda bere artizanala achizitionata din Italia.

O firma platitoare de tva din Romania, doreste sa vanda bere artizanala achizitionata din Italia. Ce demersuri trebuie sa faca pentru autorizare, ce declaratii fiscale trebuie sa depuna ?
Multumesc.
george-neagu, moderator
Aduceți marfa din Italia și o vindeți. Nu trebuie nicio autorizare specială.
Va multumesc pt raspuns.