Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Cum pot afla dacă am dreptul la dividende?
Discuție deschisă în Bursa de valori

Cum pot afla dacă am dreptul la dividende?

Am cupon la Kandia Timișoara, cum pot afla dacă am dreptul la dividende?
george-neagu, moderator
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_579...
Depozitarul central este detinatorul informatiilor dorite.
Sau pentru a fi mai practica, un telefon direct la sediul firmei, biroul care se ocupa de relatia cu actionarii. Daca este sa fi avut profit si sa fi repartizat dividende, le mai puteti solicita doar pe ultimii trei ani, adica din 2017 incoace. Restul s-a prescris.