Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce pot face cu acel certificat de actionar?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce pot face cu acel certificat de actionar?

Eu am primit vreo trei ani devidente. Mai am și acum acel certificat de acțiuni. Ce pot face?
george-neagu, moderator
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_579...
Depozitarul central detine informatii.
Daca firma nu a dat faliment intre timp, caz in care certficatul va ramane doar ca piesa de muzeu, tineti anual legatura macar telefonic cu sediul firmei (biroul relatii cu actionarii) de unde puteti afla daca a avut profit si a mai repartizat dividende pe ultimii trei ani.