avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 270 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua cum se poate contesta amenda penala. ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua cum se poate contesta amenda penala. Mulțumesc

Bună ziua cum se poate contesta amenda penala. Mulțumesc
Declarați apel.
Buna ziua,

Daca nu o puteti plati,integral, puteti formula o cerere de esalonare, care va fi judecata la instanta de judecata care a dispus condamnarea.

Esalonarea se poate intinde pe o perioada de 2 ani.

Daca, insa, doriti sa vi se aplice o alta sanctiune de natura penala, declarati apel.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amendă penală 1Gabisilviu 1Gabisilviu Bună ziua! Am primit o condamnare la amendă penală pe care am contesta-o la curtea de apel. Apelul a fost declarat ca fiind nefondat. As dori să știu ... (vezi toată discuția)
Care este termenul de plata al unei amenzi penale? ilincasibisteanu ilincasibisteanu Buna ziua! Daca o persoana aflata in detentie primeste de la o alta instanta intr-o alta cauza o amenda penala, in cat timp trebuie sa o plateasca? Mentionez ... (vezi toată discuția)
Interpretare sentinta-anulare permis si termen redobandire lucyemy91 lucyemy91 buna ziua in primul rand mi s-a luat permisul pentru alcool si dupa o lunga perioada mi s-a dat sentinta definitiva insa nu prea stiu ce inseamna am inteles ... (vezi toată discuția)