Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Depunere declaratia unica termen 25.05.2021
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Depunere declaratia unica termen 25.05.2021

Buna ziua,

Se poate depune declaratia unica si prin posta sau la ghiseu la ANAF, pentru ca persoana fizica nu are semnatura electronica...

Dar daca ar vrea cineva cu semnatura electronica sa se inregistreze in numele persoanei fizice pentru a depune declaratia unica online...se pozte?...ce pasi trebuie sa urmeze?

multumesc
george-neagu, moderator
Se poate transmite si prin posta cu confirmare de primire. Depunerea de catre alta persoana se poate realiza in baza unei imputerniciri.
Se poate depune declaratia unica fara semnatura electronica din contul personal deschis pe spatiul privat virtual.