Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obtinere copie proces verbal de punere in posesie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obtinere copie proces verbal de punere in posesie

Buna ziua.

Am mostenit un teren (in indiviziune cu alti mostenitori) pentru care exista titlul de proprietate insa procesul verbal de punere in posesie e pierdut.
Numarul procesului verbal de punere in posesie e mentionat in titlul de proprietate.
Titlul de proprietate este emis de "comisia judeteana pentru stabilirea dreptului de proprietate asupra terenurilor" si este semnata de prefect, secretarul general al prefecturii si directorul general al oficiului judetean de cadastru.

M-ar interesa unde as putea cere o copie oficiala a procesului verbal de punere in posesie si care ar fi procedura de urmat.

Va multumesc.
Va puteti adresa Primariei sau Oficiului județean de cadastru și publicitate imobiliară.