Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere ...

Va rog sa i-mi scrieti ,pentru depunerea actelor pentru un contract de intretinere intre mine si tatal meu ,e nevoie sa fim ambii prezenti sau numai dupa 10zile cind trebuie mers la semnat pt incheierea Contractului de intretinere?
Va multumesc!
Cred ca nu ati inteles.
Pentru depunerea actelor este suficient să fiți doar dvs sau doar tatăl.
Contractul va fi semnat la data programată de personalul biroului notarial. (Peste o zi, 3, o săptămână etc)
Dupa aproximativ 10 zile de la semnarea contractului se eliberează încheierea de intabulare de la Biroul de Carte Funciară.