Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua! Lucrez in domeniul horeca si avem ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua! Lucrez in domeniul horeca si avem platformele Glovo, ...

Buna ziua! Lucrez in domeniul horeca si avem platformele Glovo, Food Panda etc. Comenzile care vin prin aceste platforme pot fii or deja platite cu cardul or cash si ulterior casierul primeste banii de la curier la inmanarea comenzii catre acesta. Daca ai o comanda cash si o bati pe casa ca fiind care practic banii primiti de la curier raman pe plus. Aceste diferente se pot vedea doar analizant si comparand niste rapoarte. Practic aceste este furt. Intrebarea este, daca au fost mai multi casieri care au incasat si nu exista o dovada clara asupra unei persoane, aceasta poate fii cumva data in judecata pentru asa ceva?
Daca ai o comanda cash si o bati pe casa ca fiind care practic banii primiti de la curier raman pe plus.

incercati sa fiti mai explicita.