Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Oferta de daune trimisa de asigurator, acceptata de ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Oferta de daune trimisa de asigurator, acceptata de partea vatamata, prejudiciu nerecuperat

Buna ziua,
Sunt imputernicitul vatamatului(societate comerciala) intr-un accident rutier.Am facut constatarea online, s-a facut un dosar de daune, am solicitat reparatia in regie proprie, mi s-a facut o oferta de reparatie transmisa prin posta, am acceptat oferta in 07.04.2021 raspunsul fiind transmis prin mail(modalitate de raspuns permisa de asigurator).Am luat legatura cu reprezentantul asiguratorului, telefonic si mi s-a spus ca este totul in regula si imi vor fi virati banii.Am mai trimis doua mail-uri spre serviciul de daune al asiguratorului(Euroins), prin care le solicitam si penalitati de intarziere, conf.Legii 132/2017,art.21, alin 5, n-am primit niciun raspuns.Am depus o petitie la ASF, IN 21.05.2021 , Astept si raspunsul lor.
Spuneti-mi va rog ce demersuri trebuie sa mai intreprind pentru recuperarea sumei cu titlu de prejudiciu?!
~ Conținut șters la cerere ~