Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Vreau sa vand o masina dar am un litigiu la anaf.
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Vreau sa vand o masina dar am un litigiu la anaf.

Buna ziua,vreau sa vand o masina dar am un litigiu la anaf.Am citit un articol in care pot sa vand masina fara sa scot acel certificat fiscal. Dar nu stiu cum trebuie sa procedez.
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Certificatul fiscal il solicita proprietarul contribuabil la autoritatea fiscala unde are deschis fisa de rol
Daca contribuabilul nu detine debite in evidenta ,autoritatea urmeaza sa elibereze certificatul fiscal obligatoriu de prezentat la incheierea documentului de tranzactionare bun mobil