Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariata- pierdere sarcina ( avort spontan)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariata- pierdere sarcina ( avort spontan)

Buna ziua,
Am o salariata care a anuntat ca este insarcinata , am dat instiintare catre ITM cu documentele aferente , dar intre timp aceasta a pierdut sarcina .
A prezentat departamentului HR documente medicale in acest sens.
Avand in vedere ca ITM -ul a fost instiintat de sarcina salariatei , la acest moment trebuie sa instiintez din nou ITM-ul ca salariata a pierdut sarcina si sa atasez documentele medicale?

Multumesc anticipat pentru ajutor!
Nu trebuie sa instiintati din nou ITM-ul ca salariata a pierdut sarcina si sa atasati documente medicale in acest sens.
Multumesc mult pentru raspuns.