avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua Am donat băiatului apartamentul meu.Are ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua Am donat băiatului apartamentul meu.Are dreptul la ...

Bună ziua
Am donat băiatului apartamentul meu.Are dreptul la el, dar după decesul meu.
Mie îmi expiră buletinul..întrebarea mea este: E nevoie de băiat să meargă cu mine să semneze pentru a putea sa imi reînnoiesc C.I? Vă mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Reinnoire carte de identitate Utilizator199 Utilizator199 Buna ziua. As dori sa ma lamuriti cu o problema. Peste un an trebuie sa imi reinnoiesc C.I. pentru ca expira. In C.I am adresa de domiciliu, adresa parintilor ... (vezi toată discuția)
Problema cu plata ordinelor bancare ale asociatiei Ruxandra15 Ruxandra15 Buna ziua. Ma confrunt cu o situatie neplacuta si as dori sa ma lamuriti. Eu i-am donat baiatului meu in 2016, apartamentul prin act notarial, astfel incat el ... (vezi toată discuția)
Rezident ue, bancile romanesti refuza sa imi lichideze conturile de debit deoarece nu mai am c.i. valabil Silea Silea Rezident UE de peste 10 ani. Buletinul (CI) romanesc a expirat acum o luna. Am cateva conturi de debit in Romania, nefolosite, pe care doresc sa le ... (vezi toată discuția)