avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua. Am un apartament intr-o tara a Uniunii ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua. Am un apartament intr-o tara a Uniunii Europene pe ...

Buna ziua.
Am un apartament intr-o tara a Uniunii Europene pe care urmeaza sa il vand in urmatoarea perioada.
Intrebarea mea este : trebuie sa declar ceva sau datorez ceva in Romania?
Mentionez ca sunt cetatean roman, cu domiciliul in Romania;
Locuinta pe care o vand, este a mea si am locuit acolo 8 ani ,cat am studiat si lucrat in strainatate si am fost rezident in statul respectiv.
Va multumesc pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 18:43, 23 Iunie 2021
Intrebati la ANAF.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

7 ani in lume.. acum ce obligatii am in tara? Frau.Maria Frau.Maria Buna ziua, Traiesc de 7 ani ca rezident intr-o tara in afara UE, totusi deoarece sunt asociat unic al unei firme mici in Romania (administrata de un ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere pentru persoana cu resedinta in strainatate draser draser O persoana cu domiciliul in Romania si care are resedinta si in strainatate poate sustine examenul pentru obtinerea permisului de conducere in orasul unde are ... (vezi toată discuția)
Renuntarea temporarà la domiciliul in romània engel engel doresc sa stiu cu precizie daca se poate renunta la domiciliul temporar in romania,si pt cat timp e posibil ...Si daca comporta complicatii avind un apartament ... (vezi toată discuția)