Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua. Am un apartament intr-o tara a Uniunii ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua. Am un apartament intr-o tara a Uniunii Europene pe ...

Buna ziua.
Am un apartament intr-o tara a Uniunii Europene pe care urmeaza sa il vand in urmatoarea perioada.
Intrebarea mea este : trebuie sa declar ceva sau datorez ceva in Romania?
Mentionez ca sunt cetatean roman, cu domiciliul in Romania;
Locuinta pe care o vand, este a mea si am locuit acolo 8 ani ,cat am studiat si lucrat in strainatate si am fost rezident in statul respectiv.
Va multumesc pentru ajutor.
Intrebati la ANAF.