Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Exista cumva o lege care prevede cine este ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Exista cumva o lege care prevede cine este responsabil ...

Buna ziua,

Exista cumva o lege care prevede cine este responsabil de colectarea gunoiului menajer intr-un complex rezidential nou pana la infintarea asociatiei de locatari?

Multumesc
Firma care este operator regional de salubritate, proprietarii fiind inregistrati la primarie cu declaratii privind numarul de persoane.
Legea este :
[ link extern ]