Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Declaratia de impunere ITL 001-2016
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Declaratia de impunere ITL 001-2016

Buna ziua,
Anexa (cotet) fara apa, canalizare, instalatie electrica , instalatie de incalzire alipita de o cladire anexa dotata cu apa, canalizare, instalatie electrica si de incalzire este considerata de D.V.B.L., conform codului fiscal 2021, si impusa ca avand instalatie de apa, canalizare, instalatie electrica , instalatie de incalzire, fara a se indica articolul din Lege. Va rugam sa-mi comunicati daca este corecta impunerea si articolul din Legea nr. 221/2015. Precizez ca in Declaratia de impunere ITL 001-2016 am declarat anexa=cotet, asa cum este in realitate construita in 1931 fara aceste instalatii, dar DVBL mi-a spus ca fiind alipita are toate instalatiile. Va multumesc anticipat.
george-neagu, moderator