Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediu social cu activitate sau punct de lucru???
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediu social cu activitate sau punct de lucru???

daco o societate are sediul social cu activitate mai trebuie scos punctul de lucru???
Cum adica "scos" punctul de lucru?
Pai, depinde de ce intelegeti dvs. prin ,,activitate''. Activitatea la sediul social poate sa insemne activitate de birouri iar la punctul de lucru sa aveti activitatea propriu-zisa ce se desfasoara conform actului constitutiv.
atat activitatea de birou cat si activitatea propriu-zisa
Daca la punctul de lucru nu aveti activitate, puteti sa il inchideti prin Decizie sau Hotarare.
Daca are autorizata activitatea la sediul social nu este necesar punct de lucru. Si daca la punctul de lucru nu desfasoara activitate.