Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua Mă aflu In următoarea situație..Soțul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua Mă aflu In următoarea situație..Soțul meu a redeschis ...

Buna ziua

Mă aflu In următoarea situație..Soțul meu a redeschis procesul de divorț din culpa exclusiva și acum s a răzgândit . Eu am primit cererea de chemare în judecată și solicitarea de a depune întâmpinare. Cum se poate proceda pentru închiderea procesului având în vedere că dorim sa ne împăcăm . Va mulțumesc anticipat pentru răspuns.
fie se prezinta la termen si zice ca renunta la judecata, fie nu face nimic si i se respinge cererea ca nesustinuta.
gi-jane2, moderator