Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... test de paternitate recunoscut de instanta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

test de paternitate recunoscut de instanta

BUNA ZIUA
DE LA CE INSTITUTII ESTE RECUNOSCUT TESTUL DE PATERNITATE IN INSTANTA?
DOAR DE LA IML SAU SE POATE FACE TESTUL SI LA ALTE CLINICI PARTICULARE?
SE POT PREZENTA LA TEST DOAR MAMA, COPILUL SI PREZUMTIVUL TATA? SPECIFIC CA MAMA E DIVORTATA DE TATAL CARE E IN ACTE( CUSTODIE COMUNA), ARE NEVOIE SI DE ACORDUL LUI?
VA MULTUMESC
Daca aveti nevoie de hotărâre judecătorească doar testul de la IML este valabil și numai în situația în care este dispus de instanță.
Instanta dispune testul ADN și fără acordul tatălui prezumtiv.

Daca vreti doar sa aflați ceva se poate face testul oriunde.

Claudiu Lascoschi
București, 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat