avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... test de paternitate recunoscut de instanta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

test de paternitate recunoscut de instanta

BUNA ZIUA
DE LA CE INSTITUTII ESTE RECUNOSCUT TESTUL DE PATERNITATE IN INSTANTA?
DOAR DE LA IML SAU SE POATE FACE TESTUL SI LA ALTE CLINICI PARTICULARE?
SE POT PREZENTA LA TEST DOAR MAMA, COPILUL SI PREZUMTIVUL TATA? SPECIFIC CA MAMA E DIVORTATA DE TATAL CARE E IN ACTE( CUSTODIE COMUNA), ARE NEVOIE SI DE ACORDUL LUI?
VA MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 12:20, 22 Iunie 2021
Daca aveti nevoie de hotărâre judecătorească doar testul de la IML este valabil și numai în situația în care este dispus de instanță.
Instanta dispune testul ADN și fără acordul tatălui prezumtiv.

Daca vreti doar sa aflați ceva se poate face testul oriunde.

Claudiu Lascoschi
București, 2021
Ultima modificare: Marți, 22 Iunie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stabilirea paternitatii user369 user369 In tara noastra sunt 2 centre de testare ADN, cel de la Bucuresti la institul Mina Minovici si in Brasov la clinica privata Medo,din cate am inteles este ... (vezi toată discuția)
Copilul nascut in timpul casatoriei. crina_cry crina_cry Buna ziua, am si eu o intrebare, Sora mea a fost maritata in anul 2004 si a divortat anul acesta in 2016, ea a nascut un copil in anul 2010, cu un alt barbat, ... (vezi toată discuția)
Testul adn r.mihaela24 r.mihaela24 Costul testul ADN este mai scump daca se face prin instanta sau daca se face de comun acord?cum e mai bine ? (vezi toată discuția)