avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Solicitare notar la domiciliu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Solicitare notar la domiciliu

Pentru dezbaterea succesiunii, mama ca sotie supravietuitoare nu se poate deplasa la notar. Poate fi solicitat un notar la domiciliul ei?
Suntem trei mostenitori : mama si 2 copii. Mama si eu vrem sa renuntam in favoarea fratelui.
Buna ziua!
Da se poate deplasa notarul!
Multumesc frumos!
Se poate deplasa dar multi evita ,va trebui să căutați în.mai multe locuri,eventual cabinete notarisle aflate în apropierea domiciliului persoanei respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune armaghedon_now armaghedon_now 1.Daca a fost efectuata succesiunea dupa ultimul parinte supravietuitor iar unul dintre mostenitori a semnat ca renunta la bunul pentru care s-a facut ... (vezi toată discuția)
Dezbaterea succesiunii marinica71 marinica71 daca la dezbaterea unei mosteniri vin eu ,fretele meu si tatal meu(mama fiind decedata)pot cumpara partea tatalui meu? sau e deajuns ca sa renunte la ... (vezi toată discuția)
Mai am dreptul? mr.stefy mr.stefy buna ziua domnilor avocati,am si eu o nelamurire; ;parintii mei au decedat de 20 de ani si la ambele succesiuni eu am renuntat la partea mea in favoarea ... (vezi toată discuția)