Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Data de 02.07.2021 este ultima zi de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Data de 02.07.2021 este ultima zi de preaviz. Salariu'se ...

Bună ziua!
Data de 02.07.2021 este ultima zi de preaviz. Salariu'se încasează pe 30 ale lunii pentru luna în curs ( 2200) în mana .Zilele de concediu sunt 21 /an. Pana la aceasta data, am avut 3 zile de concediu. Îmi puteți spune va rog cum calculez ce banuti trebuie sa îmi dea pe zilele de concediu ramase ? Efectiv care este suma totala pe care trebuie sa o iau?
Multumesc !
Indemnizaţia de concediu de odihnă reprezintă media zilnică a drepturilor salariale din ultimele 3 luni anterioare celei în care va inceta c.i.m.

Indemnizaţia de concediu nu poate fi mai mică decât salariul de bază, indemnizaţiile şi sporurile cu caracter permanent cuvenite pentru perioada respectivă, prevăzute în contractul individual de muncă.