avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua, As dori sa stiu care este posibilitatea de ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua, As dori sa stiu care este posibilitatea de a ridica ...

Buna ziua,
As dori sa stiu care este posibilitatea de a ridica o constructie pe un teren extravilan declarat faneata.
Va multumesc pentru informatii.
Cel mai recent răspuns: Felicia Epure , Consilier juridic 12:52, 29 Iunie 2021
Buna ziua,
In general, pe terenurile extravilane nu se pot ridica constructii, dar exista anumite exceptii si anume, constructia de depozite, frigidere destinate pastrarii produselor agricole, ateliere, gherete, bazine.

O zi frumoasa!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitate pe teren extravilan/agricol cioby85 cioby85 Se poate desfasura o activitate comerciala pe un teren extravilan/agricol fara a fi nevoie ca acesta sa fie trecut in intravilan? (vezi toată discuția)
Teren extravilan, legea 86/2014 mihai_mm mihai_mm Buna ziua, detin un teren extravilan faneata si am hotarat sa il vand. Clientul e interesat sa scoata terenul din circuitul agricol si sa-si construiasca o ... (vezi toată discuția)
Schimbare categorie de folosinta teren Tzutzuricu40 Tzutzuricu40 Buna ziua, Împreuna cu sotul meu intentionam sa cumparam un teren mai mare, aprox. 10000 mp in afara Bucurestiului pentru a ne construi o casa si poate chiar ... (vezi toată discuția)