avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plafonare CAS 2021?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plafonare CAS 2021?

Cu resoect! Va rog un raspuns specializat: In acest an plafonare CAS pentru angajatii cu CIM mai este valabila? Ce valoare este,si daca puteti va rog sa-mi dati prevederea legala actuala. Multumesc celor care vor fi amabili!
Ultima modificare: Vineri, 2 Iulie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Calculul salariului unui angajat Bolohan cristi Bolohan cristi Cu respect! 1. Va rog să-mi spuneti dacă un angajat cu contract de munca depășește coantumul celor 5 salarii medii pe tara,contribuția de asigurări ... (vezi toată discuția)
Taxe venituri extrasalariale claudius022 claudius022 Buna ziua, Ma puteti ajuta cu informatii cu privire la taxele pe veniturile extrasalariale? Sunt angajat full time (programator) iar pe langa asta am si ... (vezi toată discuția)
Platesc cas/cass ca pfa cu mai putin de 22800 daca sunt si salariat? vvvladut vvvladut Tocmai am devenit PFA cu impozitare in sistem real si venit net pe care il estimez la SUB 22800 lei/an. Sunt si angajat cu contract de munca 8h/zi. Sunt ... (vezi toată discuția)