Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumul pensie cu salariu pentru femei sub 65 de ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumul pensie cu salariu pentru femei sub 65 de ani Dacă o femeie ...

Cumul pensie cu salariu pentru femei sub 65 de ani
Dacă o femeie nu are împlinita vârsta de 65 de ani dar s-a pensionat la 63 de ani ,are dreptul sa lucreze cumul cu pensia la același angajator sau trebuie sa renunțe la pensie pana la împlinirea vârstei de 65 de ani și continua activitatea, iar după pensionare are dreptul la cumul?
Va rog un răspuns cât mai clar.
Mulțumesc anticipat
Numai in sectorul privat exista probabilitate de 100% sa cumuleze ... la bugetar inca nu se stie.
multumesc