avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Pentru ca mama mea a lasat mostenire ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Pentru ca mama mea a lasat mostenire apartamentul ...

Buna ziua,

Pentru ca mama mea a lasat mostenire apartamentul doar fratelui meu, doreasc sa o denunt pentru ca ani buni la rand a beneficiat de pensie de boala, ea neavand nici o boala. Cum si unde pot face asta?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Pentruca , utilizator 15:22, 11 Iulie 2021
sesizare dna sau ce alte institutii se ocupa cu asa ceva? ca avem tare multi bolnavi doar in acte
Ultima modificare: Duminică, 11 Iulie 2021
Pentruca, utilizator
dgaspc cum ca ce?


gi-jane2 a scris:

Daca va lasa casa, nu mai conta ca a luat pensie pe nedrept?
Nicidecum nu vreti sa indreptati o nedreptate, ci doar sa va razbunati.
Ca sa ia o pensie, trece printr-o comisie, daca exista falsuri, trebuie depuse plangeri penale, ceea ce se poate indrepta împotriva dvs daca le faceti cu rea credinta.
Puteti merge sa depuneti o sesizare la dgaspc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masa succesorala dantronik dantronik am o verisoara a carei unica mostenitoare sint eu,nu am copii,doar un nepot ,din frate.daca eu as deceda inaintea verisoarei,pot lasa un testament ceva ca ... (vezi toată discuția)
Cum pot ceda totul unei persoane? ombuneu ombuneu Care este procedura de a ceda totul (bunuri materiale, etc) fara a le mentiona in mod explicit ? Nu am procese pe rol. Nu sunt condamnat. Am familie, si ... (vezi toată discuția)
Firma de recuperare curiousabout curiousabout Tatal meu a facut acum mai multi ani un imprumut la banca BCR. Nu stiu exact in ce suma a constat sau cum s-a desfasurat pentru ca ne-a ascuns existenta acelui ... (vezi toată discuția)