Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Pentru ca mama mea a lasat mostenire ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Pentru ca mama mea a lasat mostenire apartamentul ...

Buna ziua,

Pentru ca mama mea a lasat mostenire apartamentul doar fratelui meu, doreasc sa o denunt pentru ca ani buni la rand a beneficiat de pensie de boala, ea neavand nici o boala. Cum si unde pot face asta?

Multumesc
sesizare dna sau ce alte institutii se ocupa cu asa ceva? ca avem tare multi bolnavi doar in acte
Pentruca, utilizator
dgaspc cum ca ce?

gi-jane2 a scris:

Daca va lasa casa, nu mai conta ca a luat pensie pe nedrept?
Nicidecum nu vreti sa indreptati o nedreptate, ci doar sa va razbunati.
Ca sa ia o pensie, trece printr-o comisie, daca exista falsuri, trebuie depuse plangeri penale, ceea ce se poate indrepta împotriva dvs daca le faceti cu rea credinta.
Puteti merge sa depuneti o sesizare la dgaspc.