Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

preaviz

Speta: a fost modificata functia din fisa postului de la o functie de executie la o functie de conducer. Schimbarea a fost facuta printr-o decizie interna, fara a fi modificata functia din Revisal. In cazul unei demisii care este durata preavizului? Poate fi obligat salariatul la un preaviz de 45 de zile?( nu a fost semnat nici un act aditional)
roxana69, utilizator
In cazul unei demisii , preavizul este cel mentionat in c.i.m. .
Multumesc.