Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pt o casa nou construita am un proces verbal de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pt o casa nou construita am un proces verbal de receptie partiala ...

Pt o casa nou construita am un proces verbal de receptie partiala (exteriorul este terminat) obtinut in termenul de valabilitate al autorizatiei de construire, s-a declarat la autoritatea fiscala locala si s-a intabulat. Pana la expirarea autorizatiei am reusit sa realizez si instalatiile (electrica, sanitara, termica) doar la parter, nu si la etaj. As vrea sa stiu, daca in aceasta situatie, pt a realiza finisajele interioare (tencuieli, zugraveli, pardoseli, placari cu gresie si faianta, montaj chiuvete, wc, cada, calorifere) la parter si montaj centrala termica este necesara o noua autorizatie de construire?
I_O_VDM, utilizator
Cred că ar trebui extinsă perioada de valabilitate a autorizației obținute pentru acele lucrări. Mergeți la autoritatea emitentă a autorizației și cereți prelungirea autorizației.