avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ani cu sotul ...

Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ani cu sotul meu si avem impreuna o masina care este trecuta pe numele sotului,acum cateva zile am luat masina si am plecat la mama 2 zile..ma sunat sotul sa i aduc masina si i am zis k mai stau o zi si io voi aduce..M am trezit k a sunat la 112 si a declarat k i am furat masina..mie mi sa spus k este bun comun si o pot folosi si eu cand vreau si unde vreau..A venit cu politia si mi a fost luata masina..este posibil??
Cel mai recent răspuns: Crihan_L , utilizator 17:48, 15 Iulie 2021
Ce lucrează soțul său unde?
Invățător

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ce lucrează soțul său unde?

Fiind căsătoriți și fără litigii puteți folosi amândoi mașina.
În ce oraș sau județ locuiți?
Pare ca are cunoștințe...politice...
In Comuna Ripiceni locuiesc Jud.Bt.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Fiind căsătoriți și fără litigii puteți folosi amândoi mașina.
În ce oraș sau județ locuiți?
Pare ca are cunoștințe...politice...

Ultima modificare: Duminică, 11 Iulie 2021
Crihan_L, utilizator
4 din 5 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poliția nu acționează ca recuperatorii, cum reiese din ce povestiți. Aveați tot dreptul să plecați cu mașina.
Și de unde știți că a sunat la 112, de la el? Prin 112 nu astfel de situații se rezolvă.

Alte discuții în legătură

Vatamare corporala din culpa DanielStoica DanielStoica Bună ziua De curând soția mea când a dat sa plece din parcare cu spatele s-a trezit cu o doamna lângă ea țipând ca a fost acroșată de mașina. ... (vezi toată discuția)
Am o problema! greenbongy greenbongy Sotia i-a luat cheile de la masina sotului ei pentru k el a inselat-o.. Ce poate sa faca el in cazul asta? Mai are doar talonul.. Sotia poate fi acuzata de ... (vezi toată discuția)
Gasit chei casa, masina, birou (rog raspuns urgent) ionion11 ionion11 Buna ziua, Am urmatoarea situatie (relatez pe scurt): Aseara, 16 apr, a doua zi de Paste, am vazut o masina care avea in yala portbagajului un set de chei ... (vezi toată discuția)