Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ani cu sotul ...

Buna ziua!Am si eu o intrebare.Sunt casatorita de 15 ani cu sotul meu si avem impreuna o masina care este trecuta pe numele sotului,acum cateva zile am luat masina si am plecat la mama 2 zile..ma sunat sotul sa i aduc masina si i am zis k mai stau o zi si io voi aduce..M am trezit k a sunat la 112 si a declarat k i am furat masina..mie mi sa spus k este bun comun si o pot folosi si eu cand vreau si unde vreau..A venit cu politia si mi a fost luata masina..este posibil??
Ce lucrează soțul său unde?
Invățător

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ce lucrează soțul său unde?

Fiind căsătoriți și fără litigii puteți folosi amândoi mașina.
În ce oraș sau județ locuiți?
Pare ca are cunoștințe...politice...
In Comuna Ripiceni locuiesc Jud.Bt.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Fiind căsătoriți și fără litigii puteți folosi amândoi mașina.
În ce oraș sau județ locuiți?
Pare ca are cunoștințe...politice...

Crihan_L, utilizator
Poliția nu acționează ca recuperatorii, cum reiese din ce povestiți. Aveați tot dreptul să plecați cu mașina.
Și de unde știți că a sunat la 112, de la el? Prin 112 nu astfel de situații se rezolvă.