avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Traduceri Exista o norma privind durata traducerii unei pagini?
Discuție deschisă în Traduceri

Exista o norma privind durata traducerii unei pagini?

Exista o norma privind durata traducerii unei pagini? O directiva europeana? Mi s-a solicitat de catre conducere traducerea unui numar de aproximativ 35 de pagini, intr-o zi si jumatate, avand si alte sarcini de serviciu.
Ultima modificare: Joi, 15 Iulie 2021
Manuela Rășină, administrator

Alte discuții în legătură

Tarife traduceri ContSters24933 ContSters24933 Am vazut ca a fost la un moment dat acest subiect, dar cum este inchis, postez aici: [b]Ordin nr. 772 din 05/03/2009 [/b] [b]Publicat in Monitorul ... (vezi toată discuția)
Certificare traduceri trimise prin e-mail - protejare conþinut. lacrima2 lacrima2 Buna ziua, Sunt traducator PFA. Pentru traducerile trimise prin e-mail unei firme din alt oras, trebuie sa-mi pun semnatura pe documentul tradus? Daca da, ... (vezi toată discuția)
Drepturi de autor in relatia cu editurile Mickaela Mickaela Buna seara, Sunt in cautarea unor lamuriri (eventual cu articole de lege spre exemplificare) cu privire la relatia juridica ce reglementeaza traducerea ... (vezi toată discuția)