Forum Discuţii juridice Traduceri Exista o norma privind durata traducerii unei pagini?
Discuție deschisă în Traduceri

Exista o norma privind durata traducerii unei pagini?

Exista o norma privind durata traducerii unei pagini? O directiva europeana? Mi s-a solicitat de catre conducere traducerea unui numar de aproximativ 35 de pagini, intr-o zi si jumatate, avand si alte sarcini de serviciu.
Manuela Rășină, administrator