Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Administratorul vrea sa isi faca asigurare de sanatate ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Administratorul vrea sa isi faca asigurare de sanatate privata.

Buna,
In cazul unui SRL, platitor de impozit micro, administratorul vrea sa isi faca asigurare de sanatate privata, Poate sa faca aceasta asigurare? Mentionez ca administratorul este asociat unic in societate , nu este salariat si este rezident in Romania. Poate sa incheie aceasta asigurare ?
Ce implicatii decurg in aceasta sitautie.
Multumesc!
george-neagu, moderator