avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Cesiune parti sociale Start Up Nation
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Cesiune parti sociale Start Up Nation

Buna ziua,

Legat de legea 218/2020 de modificare a OUG 10/2017 pentru Start Up Nation, interzicerea cesiunii a mai mult de 49% din actiuni se aplica si firmelor castigatoare din editiile anterioare (2018), care au terminat implementarea in 2021?
Cel mai recent răspuns: Lavinia Marian , Consilier juridic 13:52, 7 Ianuarie 2022
În opinia mea, persoanelor calificate la fondurile nerambursabile Start-up Nation 2018 semnatare a acordului de finanțare anterior modificărilor legislative survenite la data de 2 noiembrie 2020 nu li se pot aplica aceste noi dispoziții, deoarece în aceste condiții se încalcă principiul securității raporturilor juridice cât și principiul neretroactivității legii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitie spatiu program start up nation IMSS IMSS Buna ziua! Am va rog,situatia de mai jos pentru care va solicit un punct de vedere: In 2017 m-am calificat si am semnat acordul de finantare prin Start Up ... (vezi toată discuția)
Buna. in anul 2020 am înființat o societate in vederea obținerii ... andrea0810 andrea0810 Buna. In anul 2020 an înființat o societate in vederea obținerii de fonduri nerambursabile pt Start up Nation. Am ales o firma de consultanta. Nu știu ... (vezi toată discuția)