avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Am gasit zilele trecute in cutia postala o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Am gasit zilele trecute in cutia postala o hartie ...

Buna ziua,

Am gasit zilele trecute in cutia postala o hartie pe care scrie:

"instiintare dosar nr xxxx/P/2020
In conformitate cu prevederile art 260 si art 261 din cod de proc. penala , va instiintam ca la data de 16 iulie 2021 ora 12 am procedat la afisarea prezentei, nefiind indeplinite conditiile de inmanare a solutiei, in cauza ce formeaza obiectul dosartului cu nr xxxx/P/2020, al parchetului de pe langa judecatoria RACARI,

Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 5 zile de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 7 zile, ptr inmanarea solutiei la sediul parchetului
in cazul in care fara motive temeinice nu va prezentati ptr comunicarea solutiei in termen de 7 zile, se va considera comunicata la implinirea acestui termen."
--------------------------
Stiu ca in luna octombrie 2020 am depus o plangere penala (la politia sector 6 bucuresti, ptr care am primit acum o luna prin posta un plic in care scrie propunere CLASARE, - dar acest dosar are alt numar in raport cu dosarul pe care l am mentionat mai sus) impotriva unei persoane care m a amenintat, dar apoi am retras plangerea.
Tin sa mentionez ca adresa din buletin e din Dambovita, desi locuiesc in bucuresti, in sectorul 6.

Ati putea, va rog frumos, sa-mi oferiti cateva elemente lamuritoare? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Mario356+58 , utilizator 22:57, 17 Iulie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mergeți și ridicați plicul după trecertea celor 5 zile și o să vedeți despre ce este vorba.
Va multumesc frumos pentru răspuns.

Adrian ALBU a scris:

Mergeți și ridicați plicul după trecertea celor 5 zile și o să vedeți despre ce este vorba.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Instiintare de la parchet qazxsw123 qazxsw123 Buna ziua, Am primit urmatoarea instiintare in posta de la parchet : Mi se spune ca in conformitate cu prev, art 260 si art. 261 C. pr. pen. va ... (vezi toată discuția)
Instiintare dosar penal lush96 lush96 Buna ziua! Acum 7 luni am fost prins de catre politie conducand cu permisul suspendat si mi-au facut dosar penal. Astazi am primit o instiintare de la ... (vezi toată discuția)
Înștiințare parchet ut98 ut98 Bună ziua. Astăzi am găsit în poștă o înștiințare pe numele meu: \"Instiintarea este din partea Parchetului de pa langa Judecatoria orasului meu de ... (vezi toată discuția)