Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara. Am si eu o intrebare. Soacra mea adezbatut ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara. Am si eu o intrebare. Soacra mea adezbatut de curand ...

Buna seara. Am si eu o intrebare. Soacra mea adezbatut de curand succesiunea si s-a dat deja solutie, care poate fi atacata la Curtea de Apel. Problema e ca ea nu a platit nicio taxa de timbru, desi ea este cea care a deschis actiunea si bunurile au fost evaluate la in jur de 90000 RON. Este in regula?
De unde putem sa ghicim.care este situatia in dosarul soacrei dvs ?Poate a beneficiat de ajutor public judiciar,scutire,reducere,esalonare taxei de timbru etc.Partea adversă să meargă cu actele la un av pt a primiri raspunsuri pertinente.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Am vorbit astazi cu ea si aveti dreptate. Taxa de timbru a fost platita.